Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na co hrají varani

 

Hudební pořad pro děti Na co hrají varani, je autorské písničkové představení, vzniklé na základě předlohy stejnojmenné knihy básniček pro děti, autora Daniela Vydry. Představení je určeno pro děti mateřských a základních škol a vůbec všem dětem věku 5-10 let.

Obrazek

Jak jsem děti v úvodu slíbil, budeme hrát a zpívat, ale také povídat, naučíme se písničku nebo se ji alespoň naučit zkusíme. Můžeme si zahrát i nějakou zajímavou hru, třeba si vyzkoušet jak mravenečník loví mravence, jak zastrašuje gorila svého protivníka nebo si zahrát na varaní kapelu - v té písničce se dozvíte na co vlastně ti varani hrají. Jak vidíte, dozvíte se spoustu zajímavých věcí o zvířátkách. Ale nejen o nich, také spoustu věcí o nás, lidech, tedy o sobě. O tom jak se máme v některých situacích chovat, co se smí a nesmí, co bychom měli dělat a naopak čím bychom si mohli způsobit nějakou nepříjemnost. To všechno v písničkách je. Na pomoc jsme si pozvali jedno zvířátko, které si s námi zazpívá, bude si s vámi povídat a když budete hodné, tak i trochu hrát! Myslím, že se vám bude líbit. Jaké zvířátko to je, to už se ale nechte překvapit ...

Obrazek

Tohle byste měly určitě říct své paní učitelce! Protože kde se zpívá a hraje, to je hudební výchova. Když se povídá o zvířátkách a o nás, to je zase prvouka, když si zatancujete, tak to může být třeba tělocvik. Znamená to tedy, že by to mohla být taková "jako škola" a mohli byste přijít za námi nebo my za vámi, místo školy nebo školky. Paní učitelka vás jistě ráda omluví a také může jít s vámi. Chvíli si oddechne, že vás nemusí učit a my si vás vezmeme na starost místo ní. Jenom asi na jednu hodinu, pak vás zase vrátíme, aby paní učitelka nebyla smutná. Budeme se snažit, abyste se dobře bavily, něco nového se dozvěděly a také se zasmály. 

Obrazek

Technické požadavky na vystoupení:

Technicky je představení zajištěno do prostoru velikosti třídy. Větší prostory (sály, kina, venkovní pódia) po konkrétní dohodě. Potřebujeme menší místo pro nás (asi jako před tabulí), přívod 220V a milé děti i milé dospělé. Vystoupení trvá necelou hodinu.

Pro sjednání vystoupení prosím pište: anetashop@centrum.cz , další kontaktní údaje v kontaktech.

 

Stageplan, informace pro zvukaře:

3x zpěvový mikrofon

1x klávesy linka jack

1x ak.kytara přes kombo, linka XLR

1x el.housle přes kombo XLR nebo jack, případně bez komba přímo linkou

3x 220V pro komba aklávesy

2x stojan na komba (většinou stačí židle)

odposlechy

 Dostatek prostoru za účinkujícími pro romístění kulis (cca 2m do hloubky).

Rozmístění:

                 1.                                             2.                                                 3.

1x zpěvový mikrofon                1x zpěvový mikrofon            1x zpěvový mikrofon

1x klávesy linka jack                                                               1 x ak.kytara přes kombo, linka XLR     

1x el.housle XLR                                                                     1x 220V

2x 220V                                                                                      1x stojan kombo

1x stojan kombo